Muzyka


Renata wydała już swoją pierwszą płytę. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, gra na instrumentach i śpiewa. Występuje na licznych konkursach wokalnych, przeglądach muzycznych i festiwalach. Jej charakterystyczny, delikatny głos zapada w pamięć i odzwierciedla emocje, którymi Renia pragnie dzielić się z innymi. Płyta zatytułowana jest Renata Galik i składa się z 7 utworów autorskich i 4 coverów:

 

1. Uśmiechnij się

2. Nasz świat

3. Dni których jeszcze nie znamy

4. Dobra moc

5. Pragnienie

6. Spoza nas

7. Szczęście

8. Wiara

9. Przyjaciel

10. Życie jak poemat

11. Lampa naszej wiary

 


Liryka

Podmuchy wiosny - taką nazwę nosi pierwszy, wydany w 2009 roku tomik poezji autorstwa Renaty Galik. Zbiór wierszy to refleksja nad wartością idei i uczuć towarzyszących nam na codzień. Jest lirycznym zapisem świata Renaty - pełnego wrażliwości, ciepła i wiary.

Prawo do miłości - Renata Galik /1989/ to młoda utalentowana osoba. Jest autorką wcześniej wydanych wierszy, krótkich utworów literackich, sztuki teatralnej, tekstów piosenek, które sama śpiewa. Jawi się nam jako niezwykle delikatny, wrażliwy człowiek, darzący otaczający go świat wyjątkową miłością. I takiej miłości od tegoż świata łaknie. Stąd pewnie i ta pierwsza powieść „Prawo do miłości” pełna uczuciowości wśród ludzi młodych, żyjących obok nas. Ludzi szczególnie doświadczonych przez los, a jakże ubogacających otaczający nas świat. Często też ich nie dostrzegamy. A czyż każdy człowiek nie pragnie miłości i szczęścia?! Czasem tak niewiele potrzeba, by to pragnienie osiągnąć wypełniając przykazanie: „Kochaj bliźniego jak siebie samego” 

Regina Kresta

Aktorstwo

Spektakl "Nasz Świat"
Spektakl "Nasz Świat"

Jednym z talentów Renaty jest aktorstwo. Występowanie na scenie sprawia, że czuje się wolna i nieograniczona. W swoim dorobku ma autorski recital w Teatrze Ateneum w 2005 roku i spektakl Nasz świat, prezentowany na deskach teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w 2006 roku. Ten drugi powstał na podstawie zbioru jej wierszy dla dzieci. Renata ponadto występuje z monodramatem Helmuta Kajzara "Gwiazda". 

Aktualności


Dołącz do Renaty na FB

Prosimy Przekaż swój 1%

podatku w rozliczeniu PIT

nr.KRS 0000387207

Fundacja Serca dla Maluszka

dla

Renaty Galik